Your address will show here +12 34 56 78
Yaz Atolyeleri

Çağdaş Dans Tekniği ve Doğaçlama Yolu ile Beden Farkındalığı Atölyesi / 01 – 05 Temmuz 2019

Bedenini üç boyutlu hissedebilme, ruh-beden-zihin buluşmasını temel alan atölye, bedenin sınırlarını zorlayacak ayrıca bedenin sahip olduğu kuvveti ortaya çıkaracaktır.

* Beden- ağırlık merkezinin doğru kullanımı

* Hareket/ beden koordinasyonu

* Dinamik- Ritim ve bedenin uyumu

* Mekan-zaman-beden çalışmaları,

* Enerjiyi potansiyele / kinetiğe dönüştürme,

* Bedensel farkındalık/ Harekette akışkanlık

* Postür/ doğru duruş çalışması

* Vücut kondisyon çalışmaları

Not: Bu atölye herkesin özgürce dans edebileceğini vurgular, bunun da kişinin bedenini daha iyi tanıyarak olabileceğini önerir. Bu nedenle katılımcılarda dans eğitimi almış olma kıstası aranmamaktadır.  

 

Eğitmen

Cansu Ergin

İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesi Biyoloji Bölümü Mikrobiyoloji Ana Alt Bilim Dalındaki eğitimini tamamladıktan sonra Berlin’de Danceworks, Prag’da Duncan Centre Çağdas Dans Devlet Konservatuarı ve Lizbon Forum Danca 'da PEPCC Programı (Koreografik Yaratım ve Dans Araştırmaları)’nda burslu eğitim görmüştür. 2017 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Modern Dans Programında yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve 2019 yılında yine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde “Sanatta Yeterlik” programına başlamıştır. 2006’dan bu yana kendi projelerinin yanı sıra kolektif projeler ile Türkiye’de ve Avrupa’da festivallerde dans etmekte ve dans eğitimleri vermektedir. 2010 yılında sergilediği “Süzülme” adlı solosu İstanbul Avrupa Kültür Başkenti Dans Platformu yerel seçkide yer almış, 2011 Szolo Duo Budapeşte Uluslararası Dans Festivali’nde ”En iyi Performans ve Koreografi” ödülüne layık görülmüştür. 2012 yılında bu solo Jardin d’EUROPE tarafından ”eser” olarak korunmuştur. 2017 yılında Pragda düzenlenen The NewEurope Dance Festival and Jarmila Jerabkova Awards Choreographic Competition organizasyonunda koreografisi kendisine ait The Well ve Everlasting performansları ile 3.lük ödülü almıştır. Halen Avrupa’nın en önemli çağdaş dans ağı olan DEPARTS üyesidir.  İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Çağdaş Dans Bölümünde ve 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü’nde çağdaş dans dersleri vermektedir. 2017-2018 yılında gerçekleştirilmekte olan PORTİZMİR | NEFES Uluslararası İzmir Güncel Sanat Trienali’ nde Dans Proje Koordinatörlüğünü yürütmüştür. Pakistan, İtalya, Almanya, Macaristan, Çekya, Fransa, Portekiz 'deki festivallerde dans etmiş ve performanslarına yurtiçi ve yurtdışında devam etmektedir.

www.cansuergin.com

 

Program

01 – 05 Temmuz / 18.30 – 21.30 / Toplam 15 saat

 

Ücret / Kontenjan

Atölye standart ücreti 450 tl.

Erken kayıt ücreti: 400 tl. Erken kayıt son tarih 15 Haziran 2019’dur.

Kontenjan: 10 kişi

 

Bilgi ve kayıt: 0505 968 07 33  

BİZE ULAŞIN