Your address will show here +12 34 56 78
Guncel Atolyeler

Çağdaş Dans Teknikleri

İçerik
Yürütülen çalışmalar, çağdaş dansın temel pratikleri ve teknik gereklilikleri üzerinden ilerleyerek bedenin güçlenmesine ve özgürleşmesine olanak sağlar. Çağdaş dans tekniği, kas ve koordinasyon sisteminin gelişmesine, beden farkındalığının artmasına ve yaratıcı dünyamızın yeniden canlanarak çoğalmasına yardımcı olur.

Önemli Bilgiler
Başlangıç seviyesi çalışmalarımıza katılım için daha önce dans eğitim almış olma kıstası aranmıyor olmasının yanı sıra konservatuvara hazırlık çalışmaları sürdüren ve/veya beden odaklı çalışmalara meraklı olan her disiplinden katılımcıya da açıktır.

Süreklilik talep eden ve uzun döneme yayılan çalışmalar olarak yürütülür.

Ekim-Haziran ayları süresince haftada 1 gün 1.5 saat sürdürülür.

Çalışmaların çıplak ayakla ve rahat giysilerle yapılması tercih edilir.

1.Grup Eğitim Başlangıç Tarihi: 24 Eylül 2019, 19:30
2.Grup Eğitim Başlangıç Tarihi: 25 Eylül 2019, 18:00

 

Eğitmen Hakkında

Serenay Oğuz, 1987 yılında İstanbul’da doğdu. 2014 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Çağdaş Dans Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. 2014-2016 yılları arasında Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Yüksek Lisans programında Zeynep Günsür Yüceil’in yürüttüğü Beden Dramaturjisi ve Aksiyon Tasarımı derslerine misafir öğrenci olarak katılıp tiyatro, hareket ve dans ilişkisi üzerine yoğunlaştı.

Yoshiko Chuma, Tijen Lawton, Matej Matejka, Aakash Odedra, Kathryn Hamilton, Leyla Postalcıoğlu gibi isimler başta olmak üzere birçok çağdaş performans sanatçısıyla doğaçlama pratikleri üzerine çalıştı.
2010 yılından beri çocuk ve yetişkin gruplarına çağdaş dans eğitmenliği yapmasının yanı sıra bağımsız projelerini sahneliyor ve atölyelerini yürütüyor. 2016 yılından beri İzmir'de yaşayan Serenay Oğuz aynı zamanda Sanatta Görünürlük Festivali İzmir ve Açık Stüdyo oluşumlarının bir üyesi olarak çalışmalarını sürdürüyor.

VİDEO
EĞİTMEN

Serenay Oğuz

SÜRE

36 Hafta