Your address will show here +12 34 56 78
Yaz Atolyeleri

Çağdaş Dans ve Solo Tasarımı Atölyesi / 05 – 09 Ağustos 2019

Atölyede yoğunlukla çağdaş dans prensipleri kullanılarak solo performans üretimi üzerine çalışılacaktır. 5 gün boyunca 3’er saat yürüyecek çalışmanın her gününün 1 saati çağdaş dans tekniğinin temel hareketlerine odaklanacak, ardından doğaçlama pratikleri ve hareket prensipleri ile bir solo tasarımı adımlarının nasıl atıldığına dair paylaşımda bulunulacaktır. Katılımcılar bu süreçte dilerlerse kendi birkaç dakikalık sololarını tasarlayabileceklerdir. Tasarım aşamasında; çıkış noktası, mekan, hareket prensipleri, biçim ve içerik ve farklı medyumlardan yararlanma gibi performans tasarımına ait meseleler ele alınacaktır.

Not: Katılımcılarda dans eğitimi almış olma kıstası aranmamaktadır.

 

Eğitmen

Serenay Oğuz

1987 yılında İstanbul’da doğdu. 2014 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Çağdaş Dans Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. 2014-2016 yılları arasında Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Yüksek Lisans programında Zeynep Günsür Yüceil’in yürüttüğü Beden Dramaturjisi ve Aksiyon Tasarımı derslerine misafir öğrenci olarak katılıp tiyatro, hareket ve dans ilişkisi üzerine yoğunlaştı.

Yoshiko Chuma, Tijen Lawton, Matej Matejka, Aakash Odedra, Kathryn Hamilton, Leyla Postalcıoğlu gibi isimler başta olmak üzere bir çok çağdaş performans sanatçısıyla doğaçlama pratikleri ve performans tasarımı üzerine çalıştı.

2010 yılından beri çağdaş dans eğitmenliği yapıyor, bağımsız projelerini sahneliyor ve atölyelerini yürütüyor. 2016 yılından beri İzmir'de yaşayan Serenay Oğuz, Ege Sanat Atölyesi'nde çağdaş dans dersleri ve performans tasarımı üzerine yoğunlaştığı çalışmalarının yanı sıra  Açık Stüdyo ve Sanatta Görünürlük Festivali İzmir oluşumlarının yaratıcı üyesi olarak projelere devam ediyor.

 

Program

05 – 09 Ağustos / 16.00 – 19.00 / Toplam 15 saat

 

 1. Gün
 2. Saat: Çağdaş Dans Teknik Ders
 3. ve 3. Saat: Doğaçlama: Hareket Kaliteleri
 4. Gün
 5. Saat: Çağdaş Dans Teknik Ders
 6. ve 3. Saat: Doğaçlama: Hareketin ve bedenin zaman ve uzamla ilişkisi
 7. Gün
 8. Saat: Çağdaş Dans Teknik Ders
 9. ve 3. Saat: Tasarım Unsurları Üzerine

4.Gün

 1. Saat: Çağdaş Dans Teknik Ders
 2. ve 3. Saat: Tasarım unsurlarını detaylandırma ve malzemeleri bir araya getirme

5.Gün

Solo Tasarım ve Sergileme

 

Ücret / Kontenjan

Atölye standart ücreti 450 tl.

Erken kayıt ücreti: 400 tl. Erken kayıt son tarih 15 Temmuz 2019’dur.

Kontenjan: 10 kişi

 

Bilgi ve kayıt: 0505 968 07 33  

BİZE ULAŞIN