Your address will show here +12 34 56 78
Guncel Atolyeler

Performans Yaratım Atölyesi

Atölye amacı: Yaratıcı bir platform oluşturarak, her bireyin kendi bedenine özgü kalitelerini/sırlarını keşfederken,katılımcılara fiziksel hareket araştırması sunmak ve performans üretimine yönelik koreografik çalışmalar yapmaktır.

 

Atölye içeriği: Işıl Bıçakçı ve Su Güzey tarafından gerçekleştirilecek atölye 5 gün boyunca günde 4 saat olarak yapılacaktır.Her gün 1 saat 15 dakika Çağdaş Dans Tekniği ile başlayıp ardından yaratım’a yönelik egzersizler/çalışmalar yapılacaktır. 6. gün ise atölye boyunca yapılan çalışmaların sonucunda oluşacak performansın sunumu gerçekleşecektir.

 

Performans Yaratım Atölyesi katılımcılarına farklı hareket ve dans disiplinleri,koreografik ve kompozisyonel yaklaşımlar, hareket araştırması ve öznel hareket, fiziksel ve düşünsel bir yaratım süreci ve performans imkanı sağlayacaktır.
*Yaratım/Performans sürecine dahil olmayıp Çağdaş Dans Tekniği dersi almak isteyenler için katılım imkanı mevcuttur.

 

IŞIL DERYA BIÇAKÇI
1986'da İstanbul'da doğdu.2007 yılında Balıkesir Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü,2015’te Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Çağdaş Dans Ana Sanat Dalı'ndan mezun oldu.2008-2009 yıllarında Müjdat Gezen Tiyatro Akademisi’nde oyunculuk eğitimi alıp, Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda oyunculuk yaptı.2014-2015 yıllarında Belçika'da Ward/Ward isimli dans topluluğunda grubun koreografı ve sanat yönetmeni olan Ann Van den Broek ile performansçı/dansçı olarak çalıştı.2016 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu (MDTİst)'nda dansçı olarak çalışmaya başladı. Koreografisi“Hal/Status” Mdtİst repertuarına dahil edildikten sonra yurtiçi ve yurtdışı turnelere imza attı. 2013’ten itibaren Ziya Azazi ile dönüş disiplini ve performansı (Dervish in Progress) üzerine çalışmalar yaptı.2017 yılından bu yana uluslararası festivallerde dönüş atölyeleri de veren performansçı/koreograf Işıl Bıçakçı kariyerine serbest çalışmalarıyla devam etmektedir.


Tarih

12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 Ekim

Saat

11.00 - 15.00

İletişim

0531 971 2832