Your address will show here +12 34 56 78
Gecmis Atolyeler

Senaryo Yazım Atölyesi

Atölyemizin eğitim programı haftada bir gün olarak 12 hafta sürüyor. Dersler UCLA Film Television and Digital Media Departmanında kullanılan kaynak kitap üzerinden ilerliyor. Atölyenin amacı, eğitimin sonunda tüm katılımcıların kendi kısa film senaryolarını yazmalarını sağlamaktır. Eğitmen her bir katılımcının yazacağı kısa film senaryosuna danışmanlık yapar. 

 

Program

1. Ay
Katılımcılar ilk dört hafta yazmak istedikleri özgün bir konu bulmak ve bunu kısa film yapısına uyarlamak üzerine uygulamalı çalışmalar yaparlar. Karakterler geliştirirler ve sinematik öykü anlatımı hakkında bilgi edinirler.
2. Ay
Katılımcılar senaryonun olay örgüsünü, serim, orta kısım ve çözüm bölümlerini ayrıntılı olarak geliştirirler. Bunu yaparken ödüllü kısa filmlerin ve uzun metrajlı filmlerin senaryo yapılarından örneklerle ders desteklenir.
3. Ay
Son dört haftada sahne ve diyalog yazımı, altmetin oluşturma gibi spesifik çalışmalara ağırlık verilir. Senaryo yarışmalarına katılım için dosya hazırlama, kısa film dağıtım stratejileri ve senaryo analizi üzerine çalışmalar yapılır.

 

Eğitmen Hakkında

Sertaç Koyuncu, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarım ve Yönetmenlik Ana Sanat Dalı’ndan mezun olmuştur. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Eğitimini Washington D.C.’de Sosyal Medya ve İletişim Çalışmaları bursu ile desteklemiştir. Türkiye çapında 130 salonda gösterime giren Berzah filminin yardımcı yönetmenliğini yapmıştır. Çektiği kısa filmlerle Adana Altın Koza Film Festivali, Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, British Council Kuir Kısalar, TÜSİAD Kısa Film Yarışması, Engelsiz İzmir Kısa Film Yarışması gibi mecralarda finalist olmuş ya da derece almıştır. Psikesinema, Sekans ve Alacakaranlık dergilerinde sinema üzerine yazıları yayımlanmıştır. Çeşitli kurumlarda kısa film yapımı ve senaryo yazımı üzerine dersler vermeye devam etmektedir.

BİZE ULAŞIN
EĞİTMEN

Sertaç Koyuncu

SÜRE

3 Ay